REKLAMA
Znaleziono 3229 wyników
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
W Krakowie powstaje kilka dużych inwestycji w ramach budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje kilka dużych inwestycji w ramach budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W Krakowie trwa realizacja kilku dużych inwestycji w ramach budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześnionyartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony
Kolejny historyczny dworzec kolejowy w Polsce odzyska swój dawny blask. Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów w województwie małopolskim zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?
Hyper Poland – firma, która chce wprowadzić do komercyjnego użytku kolej magnetyczną w Polsce,...
W Mielcu wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy. Bliżej koleją do pracy i szkołyartykuł
Pokaż artykuł
W Mielcu wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy. Bliżej koleją do pracy i szkoły
Mielczanie zyskają nowy przystanek – niebawem ruszają prace budowlane. Powstanie dodatkowy punkt zatrzymywania się pociągów, który zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i ułatwi komunikację. Budowa przystanku, to inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za nieco ponad 3 mln zł, realizowana w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Nowy most kolejowy na Regalicy w Szczecinie zwiększył możliwości kolei i żeglugi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy most kolejowy na Regalicy w Szczecinie zwiększył możliwości kolei i żeglugi [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Wody Polskie wybudowały nowy most na Regalicy w Szczecinie. Przeprawa zwiększyła możliwości kolei i żeglugi na Pomorzu Zachodnim. Nowym mostem sprawniej i bezpieczniej może jeździć więcej pociągów. Poprawiło się bezpieczeństwo powodziowe. Inwestycja za ponad 300 mln zł współfinansowana jest przez Unię Europejską z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex S.A. z Warszawy.
Na trasie z Wrocławia do Opola wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy Oława Zachodniaartykuł
Pokaż artykuł
Na trasie z Wrocławia do Opola wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy Oława Zachodnia
Pociągi zatrzymają się na dodatkowym przystanku w Oławie. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” nowy przystanek Oława Zachodnia za dwa lata zwiększy dostęp do kolei. Podpisano umowę za ponad 9 mln zł netto na projekt i budowę nowego przystanku na trasie z Wrocławia przez Oławę w kierunku Opola.
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Kozinyartykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonoszeartykuł
Pokaż artykuł
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonosze
W czerwcu czekają nas sprawniejsze podróże w Karkonosze. Poszerzyliśmy tunel na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po której dziennie kursuje ponad 30 pociągów. Zastosowana technologia prac tunel w tunelu do minimum ograniczyła zmiany w komunikacji. Na inwestycję prowadzoną w masywie Góry Tunelowej przeznaczyliśmy ok. 130 mln zł ze środków budżetowych.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
[Wrocław] Sprzedajmy Śląsk, poprawmy jakość życia - TUMW ma pomysł na budżet Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Sprzedajmy Śląsk, poprawmy jakość życia - TUMW ma pomysł na budżet Wrocławia
Członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia przedstawili swoje wnioski do przyszłorocznego b...
Verdiinwestycja
Pokaż inwestycję
Verdi
Warka, Armii Krajowej
Wiadukt, ul. Chełmżyńskainwestycja
Pokaż inwestycję
Wiadukt, ul. Chełmżyńska
Warszawa, Rembertów, Chełmżyńska
MdM – znamy nowe szczegółyartykuł
Pokaż artykuł
MdM – znamy nowe szczegóły
Projekt założeń projektu ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych...
[lubuskie] Będą nowe drogi w regionieartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] Będą nowe drogi w regionie
Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński podpisał umowy z pięcioma spośród dziewięciu samorządów gminnych,...
[wielkopolskie] MdM już przyciągaartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] MdM już przyciąga
Już w styczniu przyszłego roku rusza program „Mieszkanie dla Młodych”. Rząd obiecuje przeznaczyć na...
REKLAMA